Krucjata Miłosierdzia

Krucjata  Miłosierdzia skupia osoby, które poprzez swoje zaangażowanie modlitewne wspierają inicjatywę Ośrodka Szkoleniowo Terapeutycznego w Więciórce a także dzielą się swoim darem modlitwy z osobami przeżywającymi różne trudności życiowe lub kryzysy. Przynależność do Krucjaty Miłosierdzia jest dobrowolna i wiąże się z osobistą deklaracją i zobowiązaniem do codziennego odmawiania w poleconej intencji Koronki do Bożego Miłosierdzia. Do Krucjaty przynależą osoby z par. Więciórka jak również osoby z innych miejsc.

Dodatkowo w Krucjacie jest wyodrębniona grupa osób, która tworzy „Interwencyjną Krucjatę Miłosierdzia”, która poprzez łączność sms-ową odmawia po otrzymaniu intencji modlitewnej esemesem odmawia 1 dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia a po odmówieniu przesyła dalej danego sms-a wg ustalonego systemu komunikacyjnego tj. rozpoczęcie od moderatora krucjaty do pierwszej osoby, która kontaktuje się z następną itd., poprzez kolejne osoby i skończywszy zamknięciem kontaktem z moderatorem.

Członkowie Krucjaty Miłosierdzia uczestniczą w piątkowej eucharystii w kościele w Więciórce. W Krucjacie istnieją także następujące możliwości komunikacji z wykorzystaniem współczesnych osiągnięć techniki: telefonów komórkowych, poczty email, komunikatorów: skype, AQQ i GG.

Opiekun i moderator Krucjaty Miłosierdzia: Ks. Dariusz Sikorski SDS